Best of !f Blog 2012


2012 biterken !f Blog’da tüm sene neler paylaşmışız, neler yaşanmış diye dönüp baktığımızda aklımızda kalan en iyi anlar şöyle:

 

En Sıkı Q&A

!f 2012’de ‘Yeni bir Dünya için Sinema’ ödülünü alan Rupert Everett’ın sunumunu yaptığı Zenne film gösterimi ardından yönetmen ve oyuncular izleyicilerin sorularını yanıtladı.

En Güzel Istanbul Akması

İlk uzun metrajlı filmi Film Kameralı Nyman !f 2012’de sunmak için İstanbul’a gelen ünlü besteci ve müzisyen Michael Nyman ile Beşiktaş Çarşı’da dolaşıp Beşiktaş-Gençlerbirliği maçını izledik. Ortaya İstanbul, futbol ve müzik üzerine yapılan güzel bir sohbet çıktı:

En İyi Film-Nasıl-Yapılır 101 Anlatısı

Sally El Hosseini Sundance Lab’inden de geçen sıradışı filmi My Brother The Devil’in yapım sürecini anlatıyor.

En Heyecanlı Beleş Etkinlik

2012’de ilk kez gerçekleştirdiğimiz Açık Sinema sohbetlerinde vicdani ret, mülteciler, alternatif ekonomiler gibi konular ele alındı. Açık Sinema Arka Bahçe gösterimlerinden en heyecanlı geçenlerden biri ‘Direnişin Kamerası‘ oldu. Dünyanın farklı yerlerinden direnişleri izledik ve direnişlerin kaydını alan video-aktivistler ekranda gördüğümüz görüntüler bize ulaşana kadar yaşananları anlattı.

Suriye’deki hala çok sıcak olayları ve hayatın acı ama gerçek tarafı ölümleri anlatan Ömer, Pockets Of Resistance filmi yönetmeni Ralf Christensen ve Milen Nae ile geçen Direnişin Kameraları gününden minik bir video:

2013’ün hepimize ilham getirmesi dileğiyle.

+ There are no comments

Add yours