Belki de devrimler de bize söyledikleri gibi şeyler değildir?


[vimeo]http://www.vimeo.com/30081785[/vimeo] Ä°ÅŸgalin baÅŸlangıcından 2 hafta sonra ‘The Nation’da Ä°ÅŸgal Hakkında Sıkça Sorulan Sorular’ diye bir yazı vardı. ‘Medya buradaki insanların iflah olmaz derecede kafası karışık ve bilgisiz olduÄŸunı söylüyor, ne diyorsunuz?’ sorusuna verilen yanıt ÅŸuydu: ‘Tabii ki öyle. Bizimki gibi karmaşık bir dünyada, hepimiz çoÄŸu ÅŸey hakkında bilgisiziz, tek tük bazı ÅŸeyler hakkında bilgi sahibi olsak da.’

Belki de devrim çok daha alçakgönüllü bir yerden geliyordur mesela? Birilerinin dayak yediğini duyan başka birilerinin sokağa çıkmasıyla ve onların yanına gitmeye karar vermesiyle, niyet etmesiyle oluşan kalabalıktır?

Ä°nsan mikrofonlardır. Ses çıkarabilmek için birbirimizi dinlememiz ve tekrar etmemiz gereken bir durumda bunu yapmaya razı ve hevesli olmaktır? Naomi Klein insan mikrofonlarla yayılan konuÅŸmasına ‘Seni seviyorum’ diye baÅŸlamış.

Belki de isteyerek yapabileceklerimizle ilgilidir. Bize sunulan iş tanımlarının, pozisyonların dışına çıkmaktır, günü ve geceyi şehrin bir meydanında geçirmektir. O sırada yapmakta olduğumuz hareketin kendisidir, meydanda insanlara masaj yapmaktır, sebze yetiştirmektir, şarkı şöylemektir, ihtiyacı olabilecekler için battaniye toplamaktır.

Hayır’ın aslında bir sürü evetten oluÅŸtuÄŸunu bilmektir?

Ya da işe öyle bir yerlerden başlamaktır?

Ä°ÅŸgali buradan 24/7 izleyebilirsiniz.

Güzel pazartesiler.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment