Bayılıyoruz Size…


”Bayılıyorum sana… Ne güzel… Bayılıyorum sana… Ne yavaş her şey birdenbire, sonra ne güzel bilemezsin… Öldürüyorsun beni… Öyle iyisin ki bana…”
Marguerite Duras

Bu hafta #cumanınmüziği indie pop gururumuz The Away Days‘den Calm Your Eyes.

Önceki gün prömiyerini yaptığı Clash Magazine’de “yürek parçalayıcı” olarak tanıtılan video, bir gey çiftin güzel, alaycı ve tutkulu görünen anlarının trajik sona varışının hikâyesi. Buna önyargılara vardırılmış bir ilişki de diyebilirsiniz, yukarıda Duras’nın da söylediği gibi tutku ve aşkın kaderi de… Ama her durumda videonun yüreğimizi parçaladığı bi gerçek.

Grubun ”Tüm LGBTİ bireylerinin açık ve güvenli bir şekilde yaşayabileceği bir Türkiye hayal ediyoruz. Calm Your Eyes adlı yeni müzik videomuzu farklılıklara ve bireyselliğe adıyoruz” sözleriyle Onur Haftası’na adaması da ayrı bir gurur durumu tabii.

!f ailesi için büyük bir özelliği daha var ki o da Uğur‘umuzun oyunculuğu… Kendisi birçok yeteneğine bu video ile oyunculuğu da ekleyerek bizi bir kez daha büyüledi. Sizin de etkilendiğinize eminiz.

Madem öyle, biz de The Away Days ile aynı çağrıyı yineliyor ve yılın en güzel pazar gününde, hayal ettiğimiz Türkiye için 7 rengimizle 13. İstanbul Onur Yürüyüşü‘nde yürümeye davet ediyoruz.

Gelin tanışalım, barışalım, sevişelim…

+ There are no comments

Add yours