9 yaşındasınız. Bir evin içine sıkıştınız. Sokağa çıkmanız yasak.

9 yaşındasınız. Bir evin içine sıkıştınız. Sokağa çıkmanız yasak.


Sıkıştım. Sıkıştık. Sıkıştılar. Türkiye’nin doğusundaki sokağa çıkma yasakları, her gün gelen ölüm haberleri… Söyleyecek bir şey bulamıyoruz, belki de bu yüzden daha çok film göstermek istiyoruz! Azad ile iki gün önce tanıştık, ona aşık olduk ve hemen sizinle de tanıştırmak istedik.

Her yıl festival programı için yüzlerce film izliyor ve içimize sığmayanları Şubat’ta sizinle salonlarda buluşturuyoruz. İlk defa bir filmi festivale aylar kala 3 gün süreyle internetten yayınlıyoruz. Neden mi? Çünkü bugün ülkemizde sokağa çıkması yasaklanmış vatandaşlarımız var. Ve bugün sokağa çıkabilenlerin çıkamayanları anlamaya çalışması için doğru gün.

Minik Azad’ın sokağa çıkması yasak. Sıkışmış. Kocaman hayal gücü küçücük evin içine sığamıyor ve sokağa taşmanın yolunu ilginç bir yöntemle buluyor…

20 Aralık Pazar gecesi 24:00’a kadar filmi !f Blog’da izleyebilirsiniz!

Yayın izni için öncelikle yönetmen Yakup Tekintangaç’a ve ayrıca filmde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

İyi seyirler!

—-

Burada Azad’ı izleyebileceğiniz bağlantı vardı; fakat artık yayından kalktı. Azad’ı 3 günde 82.500 kişi izledi! 18-28 Şubat’ta İstanbul‘da, 3-6 Mart’ta Ankara ve İzmir‘de !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde görüşmek üzere! 


edit 3 Şubat 2017: Azad şimdi YouTube’da online!

Yönetmen Hakkında:

Senarist ve yönetmen Yakup Tekintangaç 1980’de Ağrı’da doğdu. Azad’dan önce Qapsûl (2011) ve Polistan (2014) adlı iki kısa filmi daha bulunuyor. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

4 Comments

Add yours
  1. taylan

    Bir kenti yasaklar ile engelleye bilirsiniz, çiçekleri de kökünden kopara bilirsiniz .
    Ama çocuklarımızın aklından , baharı silemezsiniz.

+ Leave a Comment