Ayvalık’ta haftasonu için !f salonu kurulurken! Allahım, !f2 gerçek oluyor


p1180895

Sabah inbox’ta Ayvalık’ta yaşayan Tulya Madra’dan email. Ayvalık Santimetre ekibi olarak bu haftasonu !f2: İstanbul’dan Canlı için kurdukları salon ve dağıtacakları kurabiyelerin resimlerini göndermiş.

Yorgunluk uçtu! Odanın iki ucuna değebilecek bir gülümsemeyle  oturuyorum.  Bu iş oluyor galiba ;) p1180889

p11808881Bu haftasonu sadece Ayvalık’ta değil Anadolu’da 15 şehirde, yurt dışında da Ramallah, Yerevan ve Tanger’de Istanbul ile birlikte  !f izliyoruz, sonra da !f konuşuyoruz.

Sorumuz basit: Nasıl Yeni Biz’ler Hayal Edebiliriz? Coğrafyalarımız değişirken, bize yeni yollar açılabiliyor mu? Bu Pazar akşamüstü 17.00de Elif Şafak, Bahman Ghobadi, DJ Spooky gibi isimlere soruyor olacağız. Konuşmalar canlı olarak her yerden izlenebiliyor, sorular sorulabiliyor. İstanbul’da olan herkesi Fitaş Salon 4’e bekliyoruz. Daha can alıcı bir sorumuz yok sanki. (Ücretsiz. Yer bulabilmek için erken gelmekte yarar var.)

Yeri gelmişken en olmaz seyleri önlerine koyup da ‘hadi bakalım, olsun lütfen’ dediğimiz, haftalardır uyumayan, yemeyen inanılmaz bir ekibimiz var. Onları salonlarda görürseniz, seviniz. !f2 için 18 şehri ve altyapıyı koordine eden Duygu, herşeyimiz Gülçe, projeyi basına defalarca anlatıp heyecanından kaybetmeyen Sarp, her işe yetişen Bade ve finans kısmını çözen Onur, bir kere bile ‘Olmaz’ demeyen prodüksiyon amiri Oktay, filmlerin Arapça çevirisi için taklalar atan Hakan ve Nüket. Bir de tabi başta Efe ve Kamer olmak üzere titizlikleriyle hayranlık uyandıran, altyapıyı mümkün kılan Amerika’daki  The Auteurs ekibi ve Anadolu’da geniş bir kültür-sanat ağı kurmakta olan Anadolu Kültür ekibi. Çok müteşekkiriz.

Hepimize bol şans. “Hadi, inşallah!”

2 Comments

Add yours
  1. Zeynep Erdim

    demin ntv’de izledim, nefisti :) ayrıca kurabiyeler gerçek mi? bayıldım ve yemek istiyorum. hatta nasıl yiyeceğimi bile planladım. içi dolu olanların kenarlarını hafif hafif ısıra ısıra yiycem sonunda elimde bi ‘!’ işareti ve bir de ‘f’ kalıcak. içi bol olanlar için henüz net bişey düşünemedim ama muhtemelen boşluklara dilimi sokup çıkartmak suretiyle kurabiyeyi yumuşatarak yerim.

+ Leave a Comment