85inci OSCAR adayları ve birkaç !f’pucu


the_sessions

!f 2013’de izleyebileceğiniz The Sessions filmindeki performansıyla, Helen Hunt “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” adayı.

85. Oscar Ödülleri’nin adayları açıklandı. Akademi her zamanki çizgisinde Lincoln, Argo, Les Miserables gibi filmleri kutlarken; Sundance Lab’den çıkan, çok beğendiğimiz ve bu hafta Türkiye’de gösterime girecek Beasts of the Southern Wild’ın en iyi film adayları arasında yer alması çok sevindirici. Dahası filmin 8 yaşındaki inanılmaz yetenekli oyuncusu Quvenzhané Wallis ‘en iyi aktris’ adayları arasında! Go Quvenzhané!

“Yabancı Dilde En İyi Film” dalının en güçlü adaylarından War Witch / Savaş Cadısı’nın İstanbul’da ilk kez !f istanbul’da gösterileceğinin de müjdesini verelim buradan.  Burma’da yaşanan gerçek bir hikâyeden ilham alan ve bulunması neredeyse imkânsız olan ‘beyaz horoz’un peşinden gizemli bir albino kasabasına kadar giden genç bir çiftin imkânsız aşk yolculuğunu anlatan Savaş Cadısı’nda da Quvenzhané kadar konuşulan, yaşından büyük, hatta kocaman oyunculuğuyla büyüleyen bir çocuk oyuncu var: Rachel Mwanza.

Oscar adayı !f filmlerinden bir diğeri de The Sessions/Aşk Seansları. Helen Hunt’a yardımcı kadın oyunculuğu adaylığı getiren film, bağımsız sinemanın kalesi Sundance’den seyirci ve jüri özel ödüllerini toplamış, 2012’nin bağımsız hitleri arasında en ön sıralarda yer almıştı.

Akademi ödül töreni bu sene !f istanbul kapanışıyla aynı gün, 24 Şubat günü gerçekleşecek. Family Guy yaratıcısı harika Seth MacFarlane’in sunumu ile ilginç ve eğlenceli bir tören olacağa benziyor.

+ There are no comments

Add yours