2011’de beklediğimiz filmler..


Keira Knightley ve Michael Fassbender. Cronenberg Freud ve Jung'un psikoanalizi başımıza saran ilişkisini anlatıyor. A Dangerous Method!

Keira Knightley ve Michael Fassbender. Cronenberg, Freud ve Jung'un psikoanalizi başımıza sarmasıyla sonuçlanan ilişkisini anlatıyor. A Dangerous Method!

Pelinin listesi: Carlos Reygades/ Post Tenebras Lux, Reygades heyecan verdiği için. Terrence Malick/ Tree of Life, canı epik çektiği için ve Duncan Jones/Source Code. Moon hatırına

Ben de Moon’dan beri sürekli Duncan Jones’u bekliyorum. Hayal kırıklığı olur mu diye izlememe ihtimalim bile var. Onun dışında, Cary Fukunaga/ Jane Eyre. Poster efekti. Ve evet kesinlikle Deathly Hallows Part II. Zaaf. Buraya yakışmıyorum.

Gelecek sene Cannes’de olması beklenenler arasında Cronenberg’den Woody Allen’a, Almadovar’dan Von Trier’e epey sıkı isimler var. Paul Thomas Anderson ve Philip Seymour Hoffman’ın birlikteliğinden çıkacak The Master, hakkında hiçbir şey bilmeden heyecan verdi bize.

Siz neyi bekliyorsunuz? Post production olur, proje olur, bitmiş ama vizyona girmemiş olur. Sinefiller bize yol göstersin.

4 Comments

Add yours
 1. mustafa uzuner

  Reygadas’i ben de cok merak ediyorum! Muhtemelen Cannes’e yetismeye calisiyor. Paul Thomas Anderson’in projesi sallantidaymis, simdilik rafa kalkmis diye okumustum. Ama o cephede her an hersey olabilir tabi.. Malick’in her filmi en cok bekleten bir sekilde :)

  Bela Tarr- Turin Horse (son filmi olacakmis hazretlerinin ve Nietzsche’nin son saatlerini anlatiyormus. Polonya’da bir film okulu acmayi planliyormus sonrasinda)
  Todd Haynes- Mildred Pierce (klasik film, yeniden uyarlama, klasik roman, yeniden uyarlama, ve Haynes tabi ki!)
  Wong Kar-wai -The Great Master
  Lucrecia Martel- El eternauta (bilimkurguymus! merak merak)
  Chantal Akerman -Almayer’s Folly (Joseph Conrad uyarlamasi olacakmis, 2004’ten beri cektigi ilk kurgu)

 2. mustafa uzuner

  ah, tabii ki de pina! :) bir de burada cekildiginden biraz daha detayli biliyorum.. Walter Salles’in Jack Kerouac uyarlamasi ‘On the Road’u da ilginc olabilirmis gibime geliyor.

 3. mükerrem dursun

  Ay Lucrecia Martel yapacakmıymış o filmi… Vazgeçti diye duyduydum ben. O zaman listebaşım o ! Heyecan sardı birden…

  Die Blutgräfin- Ulrike Ottinger (Tilda Swinton ve Isabella Huppert’li Elfirede Jellinek uyarlaması, bir yandan da mainstreame kaymasa bari )

  Bir de bir türlü bitmeyen Bela Tarr- Turin Horse

+ Leave a Comment