14. !f İstanbul ‘Beni Anla / Incompresa’ ile kapanıyor

14. !f İstanbul ‘Beni Anla / Incompresa’ ile kapanıyor


!f 2015 22 Şubat Pazar günü 22:00’de Asia Argento’nun ‘Beni Anla / Incompresa‘sı ile sona eriyor. Aynı gece Keş!f ve Aşk ve Başka Bi’ Dünya ödülleri de sahiplerini bulacak.

“Hangi birimiz çocukluğumuzda başkalarının gözünde –başta kendi ebeveynlerimiz olmak üzere- yanlış anlaşıldığını hissetmemiştir ki?” Asia Argento (Yönetmen)

incompressa-1-600x421

1980’lerde Roma’da yaşayan 9 yaşındaki kız çocuğu Aria’nın zengin iç dünyası, filmdeki karaktere çok benzeyen koşulları yaşamış olan yetenekli oyuncu ve yönetmen Asia Argento tarafından aktarılıyor. Boşanmış, sadece kendileriyle meşgul anne-babası (Charlotte Gainsbourg ve Gabriel Garko) tarafından pek fark edilmeyen, daha itaatkar kardeşleri tarafından dışlanan Aria, siyah kedisiyle birlikte, iki ev arasında mekik dokuyarak günlerini geçirir. Hayatı çok karmaşık olsa da Aria yine de masumiyetini kaybetmez — yetenekli bir yazardır, kedisiyle beraber yaptığı yürüyüşleri bazen tehlikeli maceralara dönüştürür. Genç bir kızın iç dünyasını samimi ve taze bir dille anlatan bu renkli film, gerçekçiliğiyle de kalbinizi çalacak.

 

Categories

+ There are no comments

Add yours